Uznávaní odborníci zo sveta hovoria o spiruline a rakovine

Bolo publikovaných viac ako 100 vedeckých dôkazov o tom aké  zdravotné prínosy sú spojené s konzumáciou Spiruliny.

Niektoré štúdie ukazujú, že spirulina má silné protirakovinové účinky a antivírusové vlastnosti. Tiež, štúdie na zvieratách ukazujú, že ide o  silné tonikum pre imunitný systém.

A Natural Physician’s Healing Therapies by Mark Stengler ND, strana 427

Štúdia zverejnená v  Nutrition and Cancer (1995), ktorá bola vykonaná medzi ľuďmi žujúcimi tabak  v Indii hovorí o kompletnej regresii pred-karcinogénnych lézií v ústach u 45 percent jedincov, ktorí užívali extrakt spiruliny po dobu dvanástich mesiacov.

Išlo o prvý výskum na ľuďoch, pri ktorom bola použitá Spirulina na liečbu rakoviny, a nepochybne, bude nasledovať  viac štúdií.

Earl Mindells Secret Remedies by Earl Mindell RPh PhD, strana 77

Nenasýtené mastné kyseliny, kyselina gama-linolénovej (GLA), a s ním spojených prostaglandínov PGEi boli skúmané hlavne v posledných rokoch, najmä v oblasti imunity. Väčšina ľudí trpí nedostatkom GLA.

GLA  (predtým v olejoch a tukoch)  získané pomocou spiruliny je jedným z najhodnotnejších.

Healing With Whole Foods by Paul Pitchford, strana 193

Spirulina je Čistý proteín, ktorý prináša obrovské množstvo beta/karoténu, chlorofylu, mastné kyseliny GLA, a ďalšie živiny, obzvlášť užitočné pre tých, ktorí sú obézni, diabetici, hypoglykémici, alebo trpia rakovinou, artritídou alebo inými degeneratívnymi ochoreniami.

Herbal Medicine Healing Cancer by Donald R Yance Jr, strana 164

.

Je preukázané, že Spirulina a jej extrakty majú protinádorový účinok v štúdiách na zvieratách. Spirulina stimuluje tvorbu NK buniek a podobné anti-imunitné zložky imunitného systému, ktoré môžu pomôcť v boji proti rakovinovým bunkám.

Laboratórne štúdie tiež ukazujú, že spirulinové polysacharidy môžu pracovať na oprave genetického materiálu, ktoré boli poškodené toxínmi, alebo žiarením.

A Natural Physician’s Healing Therapies by Mark Stengler ND, strana 428

Spirulina je modro-zelená riasa. Prirodzene sa vyskytuje v alkalických, teplovodných jazerách. Pestuje sa pre komerčné využitie v špeciálne navrhnutých farmách na riasy.

Spirulina obsahuje koncentráciu živín na rozdiel od iných obilnín, bylín alebo rastlín.

Obsahuje esenciálne mastné kyseliny gama-linolénovej kyseliny (GLA), linolovej a kyseliny arachidonovej; je prakticky jediným vegetariánskym zdrojom vitamínu B12, ktorý je potrebný pre zdravie červených krviniek a obsahuje významné množstvo železa, bielkovín (60 až 70 percent), esenciálnych aminokyselín, nukleových kyselín RNA a DNA a chlorofyl.

Spirulina je prirodzene stráviteľné jedlo, ktoré pomáha chrániť imunitný systém, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, a zvyšuje vstrebávanie potrebných minerálov.

Užívanie spiruliny vo forme doplnku výživy je prospešné, pretože dodáva živiny potrebné pre očistu tela ale aj  liečbu, a zároveň obmedzuje chuť k jedlu. Ak máte hypoglykémiu (nízka hladina cukru v krvi), je pre Vás prospešné užívať ju  ako doplnok stravy.

Prescription For Dietary Wellness by Phyllis A Balch, strana 33

.

Spirulina je modro-zelená riasa bohatá na beta-karotén a iné karotenoidov. V prieskume vykonaným biológom Padmanabhan Nair z USDA-ARS Beltsville Human Nutrition Research Center v Marylande, 1 gram spiruliny bol podávaný denne po dobu jedného roka.

Výsledok? Kompletná regresia predkarcinogenných lézií bola pozorovaná u 20 z 44 (45%). Užívanie spiruliny nebolo spojené s toxicitou.

Reducing Cancer Risk by Richard Harkness Pharm FASCP, strana 131

Štúdie Oregon State University, v ktorom boli laboratórne zvieratá vystavené silným rakovinotvorným látkam zistili, že zvieratám, ktorým bol podávaným chlorofyl ako doplnok pred expozíciou, sa vyvinuli oveľa menej nádory než zvieratám, ktoré nekonzumovali chlorofyl.

Výskumní pracovníci sa domnievajú, že chlorofyl môže znížiť riziko vzniku rakoviny kože, žalúdka, hrubého čreva a pečene. Jedným z najlepších zdrojov chlorofylu je práve spomínaná spirulina.

Smart Medicine For Healthier Living by Janet Zand LAc OMD Allan N Spreen MD CNC James B LaValle RPh ND, strana 164

Niektoré mikro-riasy majú veľmi priaznivé nutričné profily protirakoviné, ako aj na posilnenie imunitného systému.

Spirulina je bohatá na phycocyanin, pigment s protirakovinovými vlastnosťami. Spirulina je tiež najbohatším rastlinným zdrojom kyseliny gama-linolénovej (GLA), mastných kyselín, ktoré posilňujú obranyschopnosť organizmu a inhibujú nadmerné bunkové delenie.

Healing With Whole Foods by Paul Pitchford, strana 378

Prečítajte si viac: naturalnews.com/008421_spirulina_cancer.html