12 nevyhnutných zásad pre návrat k trvalému zdraviu

Precestovali sme svet, spoznali sme rôzne druhy medicín, ktoré sa vo svete používajú, preštudovali sme ich, otestovali a vyskúšali. No a nakoniec sme pre Vás pripravili zoznam najdôležitejších vecí, ktoré Vám pomôžu navrátiť stratené zdravie. Ako základ nám poslúžili rady lekárov z regiónu Kaukazu, ktorí sa hrdia najväčším počtom 100-ročných ľudí na 1000 obyvateľov na svete.

1. Liečte nezdravé zuby a ďasná.

Áno je to tak. Bez toho, aby ste si dali do poriadku Vaše zuby a ďasná je prakticky nemožné prinavrátiť Vám zdravie. Každé sústo Vašej potravy sa pre Vás stáva toxickým a prináša do tela celý rad toxínov. Viac sa môžete o tejto problematike dočítať napríklad TU. Preto ako prvý závažný krok, ktorý je potrebné urobiť, je návšteva Vášho zubára.

2. Zbavte sa parazitov v tele.

Veľa sa toho o parazitoch už napísalo a narozprávalo. Avšak skutočnosť je taká, že súčasný spôsob života umožňuje parazitom dostať sa do nášho tela a požierať všetky živiny, ktoré v strave prijímame. Ak Vaše telo nedostane živiny, ktoré potrebuje, nie je možné, aby sa pohlo správnym smerom. Pokiaľ sa parazitov nezbavíme, cesta k nášmu zdraviu bude znemožnená. Ako teda na to?

Najjednoduchšou metódou je využiť antibakteriálnu  silu cesnaku a pred koncom každého jedla zjesť jeden strúčik. Ďalšou možnosťou je využitie stále viac populárnej biorezonačnej liečby, ktorá je vo vyspelých krajinách ako Švajčiarsko samozrejmosťou. Alebo použiť vhodný čaj, ktorý Vám pomôže sa parazitov vo Vašom tele zbaviť. Do budúcna takúto zmes pripravujeme aj my. O škodlivosti parazitov sa môžete dočítať napríklad TU.

3. Detoxikujte si  organizmus.

Toxíny sú všade. Vo vzduchu, ktorý dýchate, v šampóne, ktorým si umývate vlasy, v ovocí a zelenine, vo Vašom deodorante, vo všetkých saponátoch na umývanie riadu, v nevhodnom materiáli, z ktorého je riad vyrobený a podobne. Plné toxínov je aj Vaše telo. Všetky tieto toxíny sa postupne v tele hromadia a spôsobujú, že ste stále viac a viac unavení, chorí, máte menej a menej energie. 

.

Toxíny však nevyjdú z Vášho tela samé. Je potrebné im pomôcť. Efektívna detoxikačná kúra trvá minimálne 1 mesiac. Často je však pre dosiahnutie pozorovateľných výsledkov potrebný aj jeden rok.
.
PRÍKLAD VHODNEJ DETOXIKAČNEJ KÚRY
.
a) Detoxikačný prípravok
Najdôležitejším krokom je vybrať si správny detoxikačný prípravok, ktorý Vám pomôže pomaly dostať toxíny z hĺbky Vášho tela. Na trhu je ich naozaj dostatok. Medzi tie najlepšie patria  SPIRULINA VULCANICO alebo DETOXIKÁTOR (vyrobený z ČAGY z ARARATU). Ešte silnejší synergický efekt dosiahnete, ak tieto dva produkty spojíte. Čiže, keď do DETOXIKÁTORA pridáte malú polievkovú lyžičku Spiruliny Vulcanico. Takto pripravený nápoj, ktorý budete popíjať po malých dúškoch 5 krát do dňa, Vám prinesie veľmi skoro želateľný efekt.
.
b) Sauna, sauna, sauna
Mali by ste si nájsť čas zájsť do sauny ideálne za týždeň. V prípade, že Váš stav sa už zlepšil, návšteva sauny raz do mesiaca je postačujúca. Začínajte deň sprchou, ktorá Vám pomôže odstrániť toxíny z povrchu Vašej pokožky. Obmedzte použitie chemických šampónov a sprchovacích gélov. Raz za niekoľko dní je použitie šampónu postačujúce. Ak trváte na jeho každodennom použití, nájdite si výrobcu, ktorý produkuje prírodný šampón, bez chemických látok. Obmedzte chlieb, pri ktorom sa používa droždie. Množstvo a charakter v súčasnosti používaného droždia Vám ničí Vaše zdravie. Dnes si každý z Vás môže vo svojom okolí nájsť výrobcu, ktorý produkuje chlieb za pomoci aspoň 6 hodinového kváskového kvasenia. Písali o tom napríklad TU.
.
c) Vyvarovanie sa postrekom na ovocí a zelenine
Akonáhle si kúpite ovocie alebo zeleninu, namočte ich na niekoľko minút do slanej vody. Ideálne sú až 2 hodiny. Voda Vám pomôže odstrániť z ovocia a zeleniny takmer všetky toxické látky.
.
d) Správne varenie mäsa
Ak varíte mäso, vymeňte po prvých 10-15 minútach varenia vodu za čistú.

.

ĎALŠIE ZÁSADY

4. Spať sa chodí s prázdnym a nie plným žalúdkom. Ak máte problém dodržať túto zásadu, odporúčame na večer užiť tento produkt. Garantujeme, že sa chladničky nedotknete.

5. Je nežiaduce, aby spodná bielizeň bola z iného ako prírodného materiálu – bavlny.

6. Tekutiny pijeme po dúškach, ovocie a zeleninu viackrát prežujeme predtým, ako ich prehltneme.

7. Studené, chladené a ľadové nápoje ničia Váš tráviaci trakt a ak ich spojíte s prijímaním potravy, sú pre Vaše telo totálnou katastrofou.

8. Je vhodné, aby ste aspoň raz do týždňa nekonzumovali žiadne jedlo, iba pili vlažnú vodu a čerstvé šťavy

9. Obmedzte  konzervované, vyprážané, mastné, štipľavé a kyslé potraviny. V malom množstve sú pre telo prínosom. Ak je ich veľa, nadmerne ho zaťažujú.

10. Rovnako škodlivé je aj konzumovanie nadmerného množstva potravy a rýchle prehĺtanie.

11. Obmedzte alkohol a cigarety.

12. Navštívte aspoň raz do týždňa kvalitného fyzioterapeuta nech Vás dá dohromady. Náš dnešný životný štýl si to vyžaduje. Ak nie je k dispozícii fyzioterapeut, alternatívou sú aj kvalitní maséri, thajské, čínske alebo ayurvedské masáže.

Dodržaním vyššie uvedených zásad sa Vaše zdravie začne postupne navracať späť už po 28 dňoch. Radujte sa a tešte sa! Našli ste to, čo ste hľadali. Ste na správnej ceste. A zapamätajte si, najdôležitejší je spôsob prijímania potravy a spôsob jej prípravy, nie to, čo konzumujete! Minimalizujte množstvo tepelne neupravenej stravy. Zásady správnej prípravy stravy budú čoskoro nasledovať. Všetci ich aj tak veľmi dobre poznáme, len sme na ne pri našom uponáhľanom životnom štýle akosi pozabudli.